Tvůrce kryptoměny Tron (TRX), Justin Sun nedávno vydal oznámení, že koupil platformu pro sdílení souborů BitTorrent. Známá je již i cena. Za platformu BitTorrent zaplatil Justin Sun neuvěřitelnou částku 140 milionů dolarů. Otázkou je zda je tato cena oprávněná a zda se Tronu skutečně vyplatí vlastnit BitTorrent.

Pro ty, kteří nejsou obeznámeni s BitTorrent platformou poskytnu rychlé vysvětlení. BitTorrent je peer-to-peer platforma pro sdílení souborů. Můžete tedy jednoduše stahovat soubory. Při stahování souborů také pomáháte ostatním lidem ve stahování a tím pomáháte síti. BitTorrent vznikl v roce 2001 a rychle se stal známý jako způsob, jakým stahovat filmy, hry, hudbu, programy atd. Toto stahování je samozřejmě nezákonné. I přesto BitTorrent přežil několik pokusů o shození sítě. Je tomu z důvodu, že platforma nenavádí uživatele ke sdílení nezákonných materiálů, ale pouze nabízí způsob, jak je stáhnout.

Jak na této platformě, ale může kryptoměna Tron něco získat?

Pro začátek, BitTorrent tvrdí, že má měsíčně kolem 170 milionů uživatelů. To by byl skvělý způsob, jakým by se dostal Tron i do povědomí lidí, kteří ještě nejsou v kryptoměnách tak zběhlí. Tech Crunch tvrdí, že získali pár informací od akcionářů BitTorrentu.

„Zaprvé, bude BitTorrent sloužit jako legitimizace byznysu Tronu, který se setkal s menší kontroverzí, přesněji řečeno z plagiátorství kódu kryptoměny Filecoin a Ethereum. Zadruhé, síť BitTorrentu bude moct být využívána k těžbě kryptoměn, když budou uživatelé stahovat/sdílet soubory.“

Je snadné říci, že koupě BitTorrentu pomůže Tronu se získáním pozornosti médií. A to, že BitTorrent by mohl sloužit k těžbě kryptoměn je skvělá zpráva, je zde ale menší problém. Uživatelé možná budou moci těžit kryptoměny s pomocí BitTorrentu, ale nebude to kryptoměna Tron. Je tomu tak z jednoduchého důvodu, Tron je totiž pre-mined. To znamená, že již není důvod, proč mince dále těžit, všechny mince jsou již na peněženkách a nelze vytvořit další.

Dalším možným využitím pro BitTorrent je, že budou využívat síť Tronu pro sdílení souborů. Tron slibuje, že přijde se způsobem, kterým by mohli autoři publikovat a zpoplatnit svoje díla za pomoci Blockchain technologie. BitTorrent by tak mohl být platformou, kde uživatelé stahují soubory ověřené v síti Tronu. Tato funkce by mohla být na BitTorrentu zdarma nebo by se mohlo jedna t o placenou funkci.

Přesně jak Tron využije BitTorrentu je zatím ve hvězdách, je ovšem jisté, že se jedná o zajímavý krok, který mnoho lidí nečekalo.