Kryptozahrady: Česká směnárna pěstuje ovoce a zeleninu

Bitcoin charity nejsou ničím novým, již jsme měli sbírku jako je Pineapple Fund, která se zajímala o výzkumy psychedelických látek. Lidé a korporace nadšené z Bitcoinu se nyní chtějí zajímat o něco mnohem využitelnějšího. Aby nešlo pouze o vypisování šeků pro charitu, některé z těchto programů to berou o krok dále, nechtějí po vás totiž peníze, postačí, když budete využívat jejich služby.

Jednou směnárnou, která využívá této taktiky je NakamotoX, využívají teplo, které je vytvářeno při obchodování s Bitcoinem.

Čerstvě vyprodukované Bitcoin rajčata jsou zde!

Spoluzakladatel NakamotoX, Kamil Brejcha, nedávno tweetnul obrázek vypěstovaných rajčat s následujícím textem:

„Kdo by řekl, že těžba kryptoměn a agrikultura mohou jít tak skvěle dohromady? První várka kryptorajčat je připravena ke sběru. Využíváme teplo z těžby kryptoměn na pěstování rajčat a ono to funguje“

Když byl optán na způsob, jakým toto pěstování funguje, Brejcha odpověděl, že mají speciální „Kontejner“, který pomáhá dostat teplo do skleníku s rajčaty.

Kryptorajčaům se dostává potřebné lásky od týmu, za tímto projektem a to právem. I když tento projekt možná nebude tím prvním, který propojí kryptoměny a potraviny Walmart a WWF již spustili projekt, který spojuje blockchain a potraviny. NakamotoX projekt je ovšem snad prvním, který vypěstoval zeleninu díky kryptoměnám.

 

Pěstování potravin není plýtvání energií

K odpovědím, které se obávaly zvýšení spotřeby energie kvůli těžbě a pěstování rajčat zároveň, Brejcha odpověděl, že společnost nemá vyšší spotřebu energie, aby pěstovali rajčata a i energie využívána k těžbě kryptoměn je vytvářená ve společnosti.

Dále poznamenal, že společnost využívá bio-odpadu k výrobě elektřiny, čímž je tedy společnost 100% ekologická.

Je tedy možné, že všemi obávaná spotřeba energie na těžbu kryptoměn může být využita i k dalším věcem jako je vytápění svého domu nebo právě zahradničení. To je tedy další výhoda oproti tisknutí fiat měn.

 

Zdroj: BitGuru, Twitter