Tim Draper, miliardář, investor a vokální zastánce kryptoměn se v minulosti stal populární díky svým investicím, které by ostatní označovali za odvážné a možná i ostřejšími slovy.  Je také známý svým přístupem ke kryptoměnám a neustále o nich mluví pozitivně. Mnoho lidí si nejsou jistí momentálním stavem trhu a pomalu přestávají kryptoměnám věřit. Vypadá to, ale že tento miliardář není momentálním stavem trhu nijak znepokojen a vydává jednu odvážnou predikci za druhou.

Draper při rozhovoru s magazínem TheStreet diskutoval o různých problémech kryptoměn, mluvil také o tom,  by měli zákonodárci postupovat při regulacích kryptoměn. Mluvil převážně o hacknutí krypto peněženek a o tom jaké regulace by měl Donald Trump v ohledu na kryptoměny zvážit.

Pravděpodobně jedna z nejkontroverznějších informací, která z tohoto rozhovoru vzešla, byla Draperova predikce ceny Bitcoinu. Tvrdí, že 1 Bitcoin bude mít v roce 2022 hodnotu 250 000 dolarů. Draper je dlouholetým zastáncem kryptoměn, v roce 2014 vyhrál v aukci 30 000 bitcoinů. V této aukci prodávala FBI bitcoiny z takzvané Silk Road kauzy. Draper zde koupil jeden Bitcoin za neskutečných 640 dolarů. Není se tedy čemu divit, že ho momentální pokles trhu neděsí tolik jako lidi, kteří nakoupili Bitcoin za 20 000 dolarů. Spíše naopak vidí toto jako novou příležitost.

„Z cenového hlediska uvidíme Bitcoin stoupat. Promyslel jsem si svoje předpovědi z minulosti a došel jsem k názoru, že Bitcoin uvidíme na 250 000 dolarech během 4 let. Opravdu věřím, že v roce 2022 bude cena Bitcoinu kolem 250 000 dolarů“

Tvrdí, že tuto předpověď zakládá i na ostatních kryptoměnách a nejenom Bitcoinu. Ostatní kryptoměny zvýší objemy peněz, které se na trhu nacházejí, tím se samozřejmě zvýší také hodnota Bitcoinu.

„Očekávám, že kryptoměny zvýší tok peněz, momentálních 86 bilionů USD se zvýší na 140 bilionů USD a většina z těchto peněz budou kryptoměny. Očekávám, že obyčejná měna se postupně přestane používat a kryptoměny budou mít na trhu 100 bilionů USD. Z těchto čísel by mohl mít Bitcoin zhruba 10%. Je zde mnoho prostoru k růstu.“

„Věřím, že během 4 let uvidíme veliké změny. Lidé začnou platit kryptoměnami. Dříve byly transakce pomalé a tak bylo obtížné provádět malé transakce, proto byl Bitcoin lepší jako držitel hodnoty (jako zlato). Ale jak čas běží, přicházejí nové technologie, které toto změní.“ Tím měl na mysli technologie jako je Lightning Network nebo jiné altcoiny jako je třeba Litecoin.

„Nemám v úmyslu prodávat své Bitcoiny. Za co bych je směnil? Proměnit kryptoměny zpátky ve fiat měnu je jako vyměnit zlato za mušle. Byl by to krok zpět.“

I když se předpovědi jako jsou tyto, mohou zdát přemrštěné, je třeba si pamatovat, že pár let zpátky by cena za Bitcoin 6000 dolarů zněla podobně šíleně. Nemluvě o jeho nejvyšší ceně 20 000 dolarů. Jestli má Draper pravdu nebo ne nám ukáže pouze čas. Přesto bude zajímavé, jak se cena během následujících let vyvine.