Těžba kryptoměn je jedním ze způsobů, jakým si můžete ve světě kryptoměn vydělat. Bohužel, není to až tak jednoduché, jedním z důvodů je silná konkurence. V Japonsku se 24-letý mladík pokusil vyřešit tento problém kreativním řešením. Naneštěstí pro něj bylo jeho řešení nezákonné.

Jeho řešením bylo využívat cizí počítače k těžbě kryptoměn. Majitelé těchto počítačů ovšem neměli ani nejmenší tušení, že je jejich počítač využíván. Tento specifický program se na váš počítač dostal, pokud jste chtěli podvádět v online hrách.

Tento případ je tedy kontroverzní v mnoha ohledech. Za prvé tento program využíval cizí počítač bez toho, aby uživatelům řekl, že je jejich počítač využíván. Za druhé jsou programy, které vám dají výhody v online hrách zakázané, protože porušují zákon o rovnocenné konkurenci. S největší pravděpodobností se dostal tento 24 muž do problému právě díky tomu, že využíval cheat program.

„Myslím, že je velký rozdíl mezi využíváním Coinhive na webových stránkách nebo v cheat programech.“

Nejedná se o první případ, kdy by musel soud řešit nezákonnou těžbu kryptoměn, ale jedná se o první případ, kdy byl někdo odsouzen k pobytu ve vězení. Minulý případ byl vyřešen pokutou ve výši 909 dolarů. Pro srovnání v případě s cheat programem si mladík odsedí 1 rok ve vezení, to je opravdu veliký rozdíl.