Kryptoměny Tron a NEO se již brzy dostanou na mezi top 10 kryptoměny na coinmarketcapu, neustále se předhánějí o 11 místo a momentálně je na 11 místě Tron. Obě kryptoměny se pokoušejí o podobnou věc, nabízejí rychlejší alternativu oproti Ethereum. Tím se snaží přilákat developery DApps (decentralizovaných aplikacích). NEO má přibližně 60 Dapps, na druhou stranu Tron teprve začíná po té, co se osamostatnil od Ethereum a prozatím se pracuje na 9 Dapps. Tron má také motivační program, který má přilákat nové developery.

Obě platformy také rády vydávají zprávy, ze kterých lze jen stěží vyčíst, o co se vlastně jedná. Většinou se jedná o oznámení, co se kryptoměna chystá v budoucnosti. Developer Tronu Justin Sun, je znám svým „oznámení o oznámení“, kdy vydá zprávu, že se něco chystá a pak z toho vyjde oznámení, že v budoucnosti se chystá další oznámení.

Abychom ale příliš neodbíhali od tématu, podívejme se na to, co Justin Sun oznámil při spuštění mainnetu Tronu. Mluvil o spuštění Tron Virtual Machine, tento projekt má být spuštěn 31. července. Také řekl, že před spuštěním tohoto projektu Tron spustí jeden z jejich tajných projektů. Lidé se domnívají, že tento projekt může být spojen s nedávnou koupí BitTorrentu.

Aby NEO nezůstalo pozadu, tak také přišlo s oznámením. Na oficiálním NEO twitteru se objevili fotky, která naznačují, že tým pracuje na NEO 3.0. Co přesně NEO 3.0 znamená je prozatím neznámé, ale tweet naznačuje, že se to možná brzo dozvíme. Může se například jednat o spuštění nové infrastruktury s názvem neo-sharp.