Slavný anglický finanční institut oznámil speciální kurz pro investování do kryptoměn. Tento kurz by měl začít 28. srpna.

Proslavený londýnský institut a kryptoměny

London School of Economics bude nabízet nový kurz s názvem „Cryptocurrency Investment and Disruption“. Tento kurz má za úkol naučit studenty „praktické schopnosti, jak zacházet s kryptoměnami“. Mezi tyto schopnosti patří: Využívání peněženek, vyhodnocení investice a vyhodnocení prospektu jako jsou ICO.

Tato škola je alma mater pro 18 výherců Nobelovy Ceny, studovalo zde také několik světových lídrů. Mottem této školy je „chápejte podstatu věcí“, toto motto se dá také považovat jako motivace pro zavedení tohoto kurzu.

Cílem přednášek je: „Pomoci soukromým organizacím, individuálním investorům, firmám, vládám (aby chápali, jak důležitý tento trend je).

„Exponenciální nárůst, volatilita kryptoměn a blockchainová technologie, která je provází, vedla k celosvětovému zájmu o kryptoměny, ICO a digitální bohatství.“

Kurz bude pod vedením Dr. Carstena Sorensena a bude stát 1800 euro, je sestaven z 6 modulů a celkově zabere 60 hodin. Tato cena a celkový čas samozřejmě vzbudila popud mezi lidmi, cena je totiž poměrně přemrštěná.

To ovšem není jediným problémem.  Zatímco ostatní školy se do kryptoměn začaly dostávat před několik měsíci a v některých případech i několik let předtím, než začali kryptoměny být populární, přichází tyto přednášky poměrně pozdě.

Vlna krypto kurzů prošla americkými univerzitami na začátku minulého semestru, když byl zájem o Bitcoin na svém maximum. Univerzity jako Carnegie Mellon, Cornell začaly nabízet své kurzy pro své studenty již minulý rok.

David Yermack profesor práv a byznysu na New Yorské univerzitě začal nabízet své přednášky o kryptoměnách v roce 2014 v roce 2017 již téměř neměl místo pro nové studenty.

„Když jsem začal se svými přednáškami, mí kolegové se mi ze začátku posmívali, ale během několika měsíců jsem začal dostávat pozvánky od známých bankéřů. Posměch kolegů po té ustal.“

Není pochyb o tom, že akademici budou i nadále pokračovat s přednáškami o kryptoměnách. Mnoho dalších univerzit začne přednášet o kryptoměnách, s tím jak začnou být více využívány ve finančním a podnikatelském prostředí.