Pokud jste si mysleli, že není příliš mnoho možností, jak své kryptoměny utratit, nyní přijde okamžik, ve kterém se tento názor změní. Vůbec první transakce pomocí Bitcoinu proběhla 22. května v roce 2010. Od té doby se počet míst a produktů, za které kryptoměny můžete vyměnit, pouze rozrostl a v budoucnosti ještě růst jistě uvidíme. Nyní je po celém světě přes 100 000 obchodníků, kteří nabízejí své produkty a služby za kryptoměny. Pojďme se tedy podívat, co si dnes můžeme za kryptoměny koupit. V našem rychlokurzu se můžete dozvědět, jak nakoupit kryptoměny. Rychlokurz je zcela zdarma. 

Online nákupy

Nejrozšířenější platformou pro nákupy jsou v dnešní době online e-shopy, které začínají stále častěji platby kryptoměnou přijímat. V našich krajinách lze například na Alze, jednom z největších internetových obchodů, nakoupit za pomoci Litecoinu či Bitcoin. Coinbase (největší směnárna) má aplikaci, která povoluje obchodům v síti Shopify přijímat platby v kryptoměnách.

Automobil

Když Peter Saddington navštívil prodejce superaut v Atlantě, nikdo zřejmě neočekával, že by tento mladík odcházel s novým Lamborghini. Auto zaplatil celé ve formě digitální měny, také známou pod jménem Bitcoin. Lamborghini ho stálo 11 bitcoinů – Tyto bitcoiny koupil několik let nazpět za pouhých 115 dolarů. Jestli tě tento příběh nadchl a také bys chtěl být v podobné situaci, máš nyní možnost se zapojit mezi milionáře. V našem kurzu se dozvíte o možnostech, jak na kryptoměnách vydělat. 
Lamborghini ovšem není jediné auto, které můžete za kryptoměny nakoupit. Můžete si také koupit automobil od společnosti Tesla. Mnoho jiných dealerů také nabízí možnost zaplacení v měnách, jako je Litecoin a Bitcoin.

Nemovitosti

Příběhů o lidech, kteří investovali minimální množství a získali obrovské bohatství, je plno. Není tedy divu, že mnoho z těchto lidí se rozhodlo investovat své peníze dále. Tou oblastí jsou nemovitosti. Ať už jen hledali místo kde bydlet, nebo místo, které by mohli pronajímat dále, nemovitosti jsou dalším bodem na našem seznamu. Například na Bitcoin-realestate.com můžete sehnat luxusní vily a jiné nemovitosti za kryptoměny. Pokud tedy máte zájem o nemovitost a několik Bitcoinů jste měli zašitých, nyní je můžete utratit za luxusní bydlení, aniž byste museli převádět své kryptoměny do fiat měny.

Ponorku!

Jste fanouškem dobrodružství a podmořského života? Baví vás potápění a prohledávání potopených vraků lodí? Možná, že váš sen není až tak daleko od uskutečnění. Za „pouhých“ 11 bitcoinů si můžete koupit ponorku, která vás dostane až na samotné dno oceánu (možná). Budete moci zkoumat podmořský život a mnoho dalších aktivit. Česká Republika bohužel nemá moře, a tak budete muset zakoupit i nějakou nemovitost poblíž pláže, kde byste mohli svojí ponorku zaparkovat. Stránku pro nákup nemovitostí již znáte, tak na co čekat?

Vzdělání

Některé kryptoměny nabízejí nový unikátní pohled na vzdělání, ale o tom je jiný článek. Nyní si povíme o školách, ve kterých za své vzdělání můžete zaplatit v kryptoměnách. Vzdělání je jedna z nejlepších investic, které můžete v životě udělat. Tím se řídí několik škol, které již nyní přijímají školné ve formě kryptoměn. Mezi tyto školy patří univerzita Nicosia, kde můžete za své vzdělání platit kryptoměnou od roku 2013. Další školou je univerzita Cumbria, tato škola nabízí možnost studia komplementární měny a kryptoměny. Platit zde můžete od roku 2014. Poslední školou, na kterou se podíváme, je The King’s College v New Yorku. Kryptoměnu začali přijímat krátce po Univerzitě z Crumbie. Věří, že je přijímání kryptoměny jako platidlo za vzdělání krokem kupředu k jeho adopci na širokém spektru.

 

Drahé kovy

Zlato a jiné drahé kovy fascinovaly lidstvo již několik tisíciletí. Síla, která nás táhne k těmto kovům, je nepředstavitelná. Dalo se tedy očekávat, že se brzy objeví firmy, které vám nabídnou pravé zlato za zlato digitální. Online obchody, jako jsou Veldt Gold, APMEX a JM Bullion nabízejí poštovné zdarma v případě, že jste zakoupili své zlato či stříbro v kryptoměně. Jestliže se ti líbí myšlenka vlastnění kryptoměn, ale nevíš, jak na to můžeš si projít náš rychlokurz, který ti nabízíme zcela zdarma. 

 

Letenka do vesmíru

Richard Branson nabízí vyhlídkový let do vesmíru za cenu 28 bitcoinů. Tato cena je prozatím poměrně vysoká. Na druhou stranu kolik lidí dnes může říct, že se podívali do vesmíru. Pokud jste se tedy jako malí chtěli podívat do vesmíru a mysleli si, že je tento sen již nesplnitelný, možná jste se mýlili. Nyní máte možnost v případě, že vlastníte několik bitcoinů.

Ubytování a letenky

Některé cestovní společnosti přijímají platby v kryptoměnách – můžete zaplatit cestu i ubytování. Můžete si také zaplatit pouze cestu v kryptoměně a cenu si tak rozdělit. Možnosti jsou, rozhodnutí je tak čistě na vás.

Aplikace

Digitální kryptoměny následují i digitální aplikace, které si nyní můžete koupit za kryptoměny. Microsoft přijímá kryptoměny jako způsob platby. Samozřejmě existují také dapp (decentralizované aplikace), které jsou postaveny na technologii kryptoměn.

 

Potraviny

První transakce, která byla provedena Bitcoinem, byla legendární pizza, která stála 10 000 bitcoinů. Potraviny se tedy za kryptoměny dají již nakupovat po delší dobu. Vyskytuje se také mnoho restaurací, které přijímají platby v kryptoměnách. Za své kafe nebo luxusní večeři můžete tedy nyní zaplatit virtuálními mincemi.

Plaťte vše v kryptoměnách

Zatím jsme si řekli příklady, kdy můžete platit přímo skrze kryptoměny. Je zde ovšem i jedna možnost, která vám umožní platit pomocí kryptoměn naprosto vše. Bohužel pouze v případě, že obchod přijímá kreditní kartyNěkteré banky nabízejí možnost placení všeho možného za využití jejich kreditní karty, která je speciálně určena k nákupům přes kryptoměnu. Převedete své kryptoměny na tuto speciální kreditní kartu a můžete s nimi platit kdekoliv s podporou plateb pomocí kreditní karty.

Možností, jak utratit své kryptoměny, je opravdu mnoho. Stále však není podpora kompletní, ale to se může brzy změnit. Jednoho dne se ovšem dočkáme totální digitalizace peněz a naše peněženky tak nadobro odložíme. K tomu je, ale potřeba aby více lidí vědělo o kryptoměnách. Z tohoto důvodu jsme vytvořili rychlokurz, který vás naučí o kryptoměnách vše potřebné.