Americká banka: Kryptoměny jsou nebezpečí pro náš byznys

Jedna z největších bank v USA konečně přiznala, že kryptoměny jsou nebezpečné pro způsob, jakým vedou svůj byznys model. V nejnovější zprávě vydanou Securities and Exchange Commission, byly uvedeny vnitřní obavy banky a jejich obav z kryptoměn.

„Adopce těchto nových technologií, do kterých se počítá internetové služby, kryptoměny a platební systémy, vyžadují podstatných modifikací nebo adaptací v našem dosavadním systému. Je nutné naše produkty a služby změnit s tím, jak se bude technologie vyvíjet. Možná nebudeme úspěšní v integraci nových produktů nebo služeb, které budou odpovídat požadavkům našich zákazníků. Je tedy možné, že časem ztratíme věrnost svých zákazníků.“

Bank of America a mnoho dalších bank, které se nedávno rozhodli zakázat nákupy kryptoměn skrze jejich kreditní karty se slovy, že jsou investice do těchto technologií nebezpečné. Banky se také opřeli do kryptoměn a nazvali je velmi nebezpečnými komoditami.

„Klienti se mohou spojit s ostatními lidmi k podporování byznysu, který je spekulativně velice nebezpečný. Zvýšení konkurence může negativně ovlivnit naše zisky a nutí nás ke snížení cen našich služeb. Tím se sníží také kvalita našich služeb. Bylo by také vyžadováno více investicí k vylepšení našich služeb. Se snížením důvěry našich zákazníků by ovšem méně lidí chtělo s námi spolupracovat, čímž se také sníží naše finance k investování.“

Je tedy jisté, že si jsou banky vědomi nebezpečí, které pro ně kryptoměny představují. V této zprávě byly také tučně zvýrazněné varování, které upozorňovali, že pokud se neprovedou určité změny, mohou kryptoměny nechat banky pozadu.

Mohli bychom utrpět ztráty, pokud se neupraví náš byznys model“

„Naše neschopnost přizpůsobit se změnám nás může z dlouhodobého hlediska ranit“

„Čelíme zvýšení konkurence ve finančním průmyslu“

Bank of America je první velkou bankou, která přiznává, že kryptoměny ohrožují status quo.

Rivalské finanční organizace jako je JPMorgan Chase tvrdí, že tyto technologie jsou irelevantní a jedná se o bublinu, která praskne.