Když celebrity promují ICO projekty, můžeme očekávat nárůst ceny daného projektu. Nyní to ovšem vypadá, že celebrity odmítají promovat ICO projekty. Děje se tak převážně kvůli SEC – Security and Exchange Commission. Tato komise je vytvořena pro ochranu investorů před manipulací. Protože se promování ICO projektů může považovat za manipulaci, není divu, že se mnoho celebrit vzdaluje od této činnosti.

John McAfee, tvůrce McAfee antivirusu, který je známý také tím, že na Twitteru promoval různé kryptoměny se nyní bojí dále promovat. Na Twitteru nyní prohlásil, že z důvodu nebezpečí ze strany SEC nebude nadále promovat ICO projekty.

„Kvůli SEC již nadále nebudu pracovat s ICO projekty ani je nebudu nadále promovat. Ti, kteří pracují s ICO, se mohou těžit na zatčení. Je to nespravedlivé, ale je to realita.“

Tím, že McAfee přestane promovat ICO projekty, přijde o podstatně velkou část svých příjmů. Podle oznámení z několika mediálních společností si účtoval za jeden promo tweet kolem 100 000 dolarů. Odešel v době, kdy se SEC vyjádřil o ICO jako o akciích. McAfee také vyzval předsedu SEC Jay Claytona k veřejné debatě na toto téma. Nyní to, ale vypadá, že se rozhodl ustoupit, namísto toho aby se střetl s předsedou SEC. Vypadá to, že se ještě nevzdává a raději se snaží přijít s něčím zcela novým.

„Snažím se najít způsob, který by mohl využíván jako ekvivalent pro ICO a kterého by se SEC nemohl dotknout. Prosím buďte trpěliví.“

Bude samozřejmě zajímavé sledovat, s jakou alternativou přijde. Prozatím to ovšem vypadá, že s promováním ICO projektů skončil.