CEO směnárny Coinbase Brian Armstrong oznámil, že spouští charitu za účelem „finančně podpořit lidi ve finanční nesnázi sdílením kryptoměn“. Nezisková organizace GiveCrypto.org má v plánu vybrané kryptoměny rozdělit v zemích s rychle se rozvíjejícím trhem nebo zeměmi, které procházejí finanční krizí.

Hlavním cílem je „pomoci lidem v nesnázích tím, že jim budete posílat peníze bez potřeby, aby peníze procházeli skrze třetí osobu“, tato iniciativa také pomůže s adopcí kryptoměn jako platidlem. Dalším cílem je zpřístupnit finanční systémy i pro chudé země.

„Začneme s přímými transakcemi ve formě kryptoměn. Máme mnoho evidencí, které dokazují, že přímé transakce jsou efektivním způsobem, jak dát lidem peníze. Tím se zvýší jejich příjem, zlepší se jejich dieta, školní výsledky, zdravotní péče, úspory a produktivita.“

Cílem GiveCrypto.org je vybrat 10 milionů dolarů z toho 3,5 milionů dolarů již bylo vybráno. V momentě, kdy je částka dosažena, bude sestaven tým, který bude dohlížet na distribuci peněz. Tyto peníze se budou rozdávat skrze takzvané „velvyslance“, kteří jsou zvoleni místní komunitou.

GiveCrypto tvrdí, že budou experimentovat s více metodami jak rozdělit peníze spravedlivě. Jednou možností je spolupracovat s neziskovými organizacemi v okolí nebo vytvořit aplikaci, která by sledovala distribuci peněz. Organizace doufá, že získá informace o tom, zda jsou dotace užitečné pro příjemce a jak je využívají.

V červenci roku 2015 Bill & Melinda Gates Foundation podpořila blokchain start-up Bitsoko. Tento start-up se soustředil na zpřístupnění mobilních plateb. Technologie a možnosti, který by Bitsoko mohl do Afriky přinést, jsou ohromné. To by tedy mohla být další možnost, jak by se peníze mohli dostat mezi veřejnost.