Tron Foundation právě ohlásili, že budou pálit 1 miliardu mincí. Mince budou pálit na oslavu osamostatnění od Ethereum blockchainu. Tyto mince budou pálit 25. červen. Můžeme tedy očekávat, že se cena zvedne nebo se nestane vůbec nic?

„K oslavení tohoto momentu, bude TRON Foundation pořádat pálení 1 000 000 000 TRX mincí. Tyto mince mají hodnotu kolem 50 milionů dolarů. Bude se možná jednat o největší množství peněz, které kdy bylo zničeno při oslavování historického momentu. Množství TRX se zmenší na 99 000 000 000, zbývajících 33 251 807 524 TRX, které drží TRON Foundation se dostanou do oběhu až 1. ledna 2020.“

Mince se pálí, aby se snížil počet mincí, které jsou v oběhu. Pálení mincí se mnohdy pořádá jako morální podpora pro investory, aby drželi své mince po delší dobu. Pálení mincí může mnohdy znamenat zvýšení ceny. Mince se také pálí po skončení ICO prodeje pro spálení mincí, které se neprodaly.

Toto pálení mincí by mělo spálit při momentální ceně kolem 48 milionů dolarů. Tron také vydal nové detaily o tom, jak bude projekt dále postupovat. Tron čekají 4 fáze: Preparation, Guardian Phase, Genesis Phase a Constitutional Phase.