Když Tron zakoupil BitTorrent způsobilo to ve světě kryptoměn poprask. Po dlouhou dobu ovšem nebylo vydáno žádné oficiální oznámení, ale nyní již je BitTorrent oficiální součástí Tronu. Bylo to potvrzeno v blogu BitTorrentu ještě s dalšími informacemi.

BitTorrent má přibližně 100 milionů aktivních uživatelů z celého světa, jedná se také o jednu z nejlépe hodnocených aplikací na Google Play. BitTorrent bude fungovat ze San Franciska, kde má Tron jednu ze svých důležitých poboček, tato pobočka je hlavní centrum pro expanzi do světa.

„Toto oddělení bude podporou Tronu v globálním rozvoji, společně si splníme vizi o největší decentralizovaný ekosystém.“

BitTorrent oznámil, že budou jejich služby přístupny všem 100 milionům uživatelům. Aby toho nebylo málo, sloučení s Tronem pomůže BitTorrentu s jeho misí vytvoření „internetu možností“. Pro ty, kteří nevědí, co je BitTorrent, BitTorrent je platforma pro sdílení souborů mezi uživateli. Tato platforma umožňuje sdílení souborů díky tomu, že je rozdělí na menší kousky, uživatelé po té mohou sdílet tyto kousky mezi sebou. I když je někdo se souborem off-line ostatní lidé mohou tento soubor zpřístupnit, jestli soubor již mají. Tím se soubory udržují v bezpečí, protože nejsou uloženy pouze na jednom místě.

Tajný projekt

Zakladatel Tronu, Justin Sun udržuje komunitu napnutou tím, že neustále oznamuje, jak se chystá něco „velkého“. Veškeré detaily mají být oznámeny 30. července, očekávalo se, že budou tyto zprávy nějak spjaté s BitTorrentem. Nyní, když je Tron a BitTorrent oficiálně spojen je tato teorie velice pravděpodobná.