Dvanáct důstojníků z ruské armády bylo chyceno při praní špinavých peněz, které využívali k ovlivnění USA voleb v roce 2016. Všechno začalo v červenci 2016, když DNC oznámila, že byla hacknuta. Za hacknutím stály dvě hackerské skupiny z Ruska, pod jmény „Fancy Bear“ a „Cozy Bear“. Tyto dvě skupiny získaly přístup k tisícům emailům, které sdíleli s rumunským hackerem, který si říkal „Gucifer 2.0“.

Muellerovo vyšetřování obvinilo 12 Ruských agentů

Mueller byl pověřen, aby vyšetřil, zda byly volby ovlivněny. Nyní ho stopy dovedly do Ruska a je to díky Bitcoinu, že tyto informace mohl vůbec dohledat. Mnoho z těchto ruských agentů bylo identifikováno jako členové GRU (dřívější sovětská zpravodajská služba).

Bylo potvrzeno, že využívali programu, který se dokázal dostat do iOS a Android smartphonů. Jakmile byl tento program ve vašem zařízení, zpřístupnili se hackerům možnosti jako je přístup k mikrofonu, fotkám, zprávám, kontaktům, poloze atd.

12 hackerů si myslelo, že je Bitcoin anonymní

V určitý moment se hackeři rozhodli koupit Bitcoin, jako pokus o to aby zůstali anonymní. Za pomoci kryptoměny si hackeři nakoupili věci, které ke své práci potřebovali, tím jsou myšleny zařízení, jako jsou servery a počítačová technologie. Doufali, že je nákup přes Bitcoin zanechá v anonymitě. Nyní se ovšem s již obviněním ze snahy o ovlivnění voleb, čelí dalšímu obvinění z praní peněz.

Tyto obvinění bohužel potvrzují obavy mnoha lidí – kryptoměny mohou být využívány pro nelegální činnosti. To je bohužel pravda, na druhou stranu denně proběhne mnoho ilegálních obchodů, které probíhají ve formě fiat měny, bezpochyby v mnohem větším množství, než je tomu u kryptoměn. Pokud tento případ něco dokazuje, tak to je fakt, že kryptoměny nezajišťují, že vás nikdo nedohledá. FBI si dobře hlídá adresy Bitcoinu a jiných kryptoměn, proto není tak jednoduché je využívat k nelegálním činnostem.