Tento mladý genius je taková menší superstar kryptoměn. Již se pravděpodobně zapsal do světa kryptoměn napořád. Je žurnalista, programátor a také spisovatel. I když mu je pouhých 23 let, pohybuje se ve světě kryptoměn po dobu 6 let. Ukazuje tedy, že mladá generace je připravena vzít si technologické pokroky do vlastních rukou. 

 

Vitalik před kryptoměnami

Narodil se v Rusku počítačovému vědci Dmitry Buterinu a matce Natalii Amaline. Do svých 6 let vyrůstal v Kolomně město v Moskevské oblasti Ruska. Poté se ovšem jeho rodiče přestěhovali do Kanady za vidinou lepších pracovních míst.  Ve třetí třídě ho přeřadili do třídy pro zvláštně nadané. Na střední školu chodil do Abelard School, po dobu čtyř let, které nazval jako nejproduktivnější čas v jeho životě. Nastoupil na univerzitu ve Waterloo, kde ale příliš dlouho nepobyl a rozhodl se dělat jiné věci.

 

Vitalikovi úspěchy

Je spoluzakladatelem kryptoměny jménem Ethereum, také vypomáhá kryptokomunitě v jiných směrech jako je jeho Bitcoin magazín, kterému se věnoval od roku 2011 do roku 2014 nebo Pybitcointools kterému se věnoval od roku 2013 – 2017.

V roce 2014 vyhrál Thiel Fellowship, který ho odměnit v podobě 100 000$ po dobu dvou let. Také v roce 2014 vyhrál World Technology Award v kategorii IT software. Byl také Forbesem zařazen mezí nejvlivnější lidi v roce 2016.

Je tedy zcela zřejmé, proč ho lze považovat za génia a takovou menší superstar kryptokomunity. Tyto úspěchy mluví poměrně samy za sebe.

 

Vitalik a jeho vliv na kryptokomunitu

S úspěchy které si za svůj život získal, není divu, že je v kryptokomunitě uznávanou osobností. K tomu všemu si přidejte, že je spoluzakladatel Ethereum a máte na světě velice vlivnou osobnost, která dokáže zatočit s cenami. Když tedy 25. června roku 2017 rozšířil 4chan hoax, že Butalik zemřel, spadla cena Ethereum o polovinu.

Čeho všeho je tento genius ještě schopný nám ukáže jenom čas, je ale jisté, že nyní má našlápnuta na skvělou kariéru, kterou mu mohou jeho vrstevníci jenom závidět.

 

Zajímavosti o Vitalikovi

  • Údajně se naučil mluvit plynule Mandarínsky během několika měsíců.
  • Koluje také pověst, že jednou snědl celý citrón, bez toho aby si citrón oloupal.
  • Kvůli jeho postavě byla založena kryptoměna FitVitalik, která má za účel dostat Vitalika do posilovny.
  • Do světa kryptoměn se dostal, protože přestal hrát World of Warcraft a hledal jinou činnost, kterou by mohl trávit čas.