I po pádu ceny Bitcoinu to vypadá, že i nadále je stále velký zájem o ICO projekty. Data z CoinSchedule naznačují, že za první půlrok bylo do ICO projektů investováno kolem 9,6 miliard dolarů. Seřadíme si ICO projekty podle ROI (return of investment=návratnost investice) a podíváme se na 10 nejúspěšnějších ICO projektů, které prozatím v roce 2018 máme.

Credits

V únoru Credits spustili první fázi ICO a splnili hardcap 22 milionů dolarů během 17 hodin. Jedná se o blockchain platformu se smart contracty. Měli by mít rychlé transakce, Credits by měli zvládat až 1 milion transakcí za sekundu s nekonečnou škálovatelností sítě.

Matrix Chain

Matrix Chain je další blockchain platformou, která podporuje smart contracty, také podporuje strojové učení. Veřejný prodej byl spuštěn v lednu a vybrali celkově 12 milionů dolarů. Matrix byl oceněn jako další generace blockchainu, která využívá AI.

Switcheo

Vytvořen na platformě NEO, Switcheo je decentralizovaná směnárna, která je vytvořená pro NEP-5 tokeny (kryptoměny vytvořeny na NEO platformě). Veřejný prodej byl spuštěn v březnu, podařilo se jim splnit hardcap 8 milionů dolarů. Switcheo chce být první decentralizovanou směnárnou, která bude podporovat tokeny i z jiné platformy.

Nucleus Vision

Nucles je technologické řešení pro kamenné obchody, které nyní mají problém soupeřit s obchodními giganty jako je Amazon. Toho dosáhne díky tomu, že se kamenné obchody dostanou k datům, ke kterým by jinak neměly přístup. V lednu Nucleus splnil svůj hardcap 40 milionů. Díky vzrůstající ceně Ethereum se rozhodli zrušit své ICO. Místo toho se rozhodli dát své tokeny rovnou na burzy.

Bluzelle

Toto ICO si vzalo za úkol vyřešit problém s uloženými daty. Na této platformě můžete, nabídnou své nevyužité místo na harddisku k pronájmu. Budete za to placeni v Bluzelle tokenech. Jejich ICO skončilo v lednu s vybranými 19 miliony dolary.

Zebi

Zebi je blockchainová služba, která se chce stát blockchainovou síti Indie. Úkolem Zebi je poskytnout pro individuální osoby, byznysy, žadatele dat a poskytovatele platformu, kde mohou tyto data sdílet mezi sebou.

Tomocoin

Jedná se o blockchain, který se zajímá o Internet of Value. Zde mohou lidé směnit akcie, cenné papíry zcela bezpečně. Tomocoin se spojí s Ethereum Blockchainem, aby mohli podporovat Cross-Chain protokoly. ICO skončilo v březnu, když splnili 40% z hardcapu, vybrali celkově 8 milionů dolarů.

Holochain

Holochian se zajímá o hosting webů v decentralizovaném ekosystému. Prodej tokenů skončil v dubnu, celkově bylo vybráno 20 milionů.

Zilliqa

Zilliqa je nová blockchainová platforma, která je designována pro rychlé a bezpečné transakce. Jeho hlavní silou je sharding, s touto funkcí řeší problém škálovatelnosti, který kryptoměny trápí. Prodej se konal v lednu a vybrali 22 milionů dolarů.

Ontology

Kryptoměna vytvořená na NEO platformě. Ontology spojuje sdílenou identitu, výměnu dat, kolaboraci dat, protokoly, komunity, atestace a mnoho dalších věcí, které jsou specifické pro různé průmysly. Onthology nemělo žádné ICO, ale měli airdrop, ve kterém rozdali celkově 20 milionů ONT tokenů.