Někteří z vás již možná vědí, že je způsob, jak akumulovat své mince aniž byste museli s nimi obchodovat a riskovat tak ztráty. Některé kryptoměny vás budou odměňovat za držení kryptoměn na peněžence. Dnes se zaměříme na kryptoměnu Stellar (XLM), která vás bude odměňovat každý týden, pokud si nastavíte inflační pool.

Pokud si chcete nastavit tento inflační pool je potřeba, abyste měli peněženku pro Stellar. Já osobně využívám Foxlet Wallet (zde odkaz ke stažení: https://wallet.stellar.chat/), tato peněženka podporuje Mac, Linux, Win.

Po stažení a nainstalování si musíte založit nový účet. Klikněte tedy na „create new wallet“. Peněženka po vás bude chtít uložit soubor, který budete využívat jako uživatelské jméno, tento soubor si tedy bezpečně uložte; soubor si můžete také přejmenovat podle vaší libosti. Po uložení si zvolte heslo, které vám vyhovuje.

 

Nyní si můžete uložit váš Secret Key, ujistěte se, že kolem vás není nikdo, kdo by mohl Secret key vyfotit nebo opsat. Po kliknutí na „Yes, I saved my private key“ se dostanete do své peněženky. Bude potřeba, abyste sem přeposlali XLM mince. Svojí Stellar adresu najdete v pravém rohu.

Když máte konečně mince na peněžence, můžete nastavit inflační pool. v záložce, ve které jste našli svojí adresu, najdete také podzáložku „Inflation Destination“, zde můžete zadat adresu inflačního poolu.

Já osobně využívám:

 GA3FUYFOPWZ25YXTCA73RK2UGONHCO27OHQRSGV3VCE67UEPEFEDCOPA

Je čistě na vás jakou adresu si zvolíte, na internetu si můžete dohledat další inflační adresy.

Kolik XLM týdně obdržovat se liší podle toho kolik XLM na peněžence držíte. Na obrázku můžete vidět, jaký rozdíl udělalo 460 XLM.

Pokud máte XLM v inflačním poolu, můžete je stále využívat (přeposílat), nemusíte se tedy obávat, mince jsou stále vaše. Pro dlouhodobé držení je lepší mít mince na peněžence, abyste se nemuseli obávat hackerů atd. Inflační pool berte jako menší bonus, protože XLM, které týdně dostanete, není nijak obrovské (pokud tedy nedržíte několik tisíc Stellaru). V případě, že by cena XLM padala velice rychle a vy byste chtěli mince prodat, tak vás mohu ujistit, že přeposlání XLM je velice rychlé a nemusíte se tak bát, že by vám přeposlání mincí na burzu trvalo 30 minut.