Vědět, jak se vaší investici vede je jedna z nejdůležitějších věcí, které potřebujete vědět. V případě, že víte, jak se vaší investici daří, můžete od tohoto bodu dále rozhodovat o svých plánech. Tím je myšleno do jakého zisku jste rozhodnuti investici držet a kdy ji prodáte, nebo také do jakých ztrát jste ochotni zajít.

Je tedy zřejmě, že v případě, že jste se rozhodli investovat, potřebujete vědět, jak se vašim investicím daří. Proto existují portfolia. Na jedno takové portfolio, které sleduje vývoj ceny, se dnes podíváme. Webová stránka Cryptocompare vám pomůže se sledováním vašeho portfolia a také se sledováním vývoje i ostatních kryptoměn. Můžete tak sledovat svoje portfolio a zároveň i sledovat kryptoměny, které byste rádi vlastnili.

 

Při příchodu na stránku uvidíte hlavní stránku, na které můžete vidět statistiky nejvlivnějších kryptoměn. Abyste mohli sledovat svoje kryptoměny musíte se zaregistrovat. Po zaregistrování se před objeví vámi možnost k vytvoření portfolia. Klikněte na „Create your first crypto portfolio“. Vyskočí na vás tabulka, ve které po vás budou chtít jméno vašeho portfolia. Můžete se také rozhodnout, jestli vaše portfolio bude veřejné nebo bude viditelné pouze pro vás. Samozřejmě si můžete také zvolit měnu, ve které bude vaše portfolio. Doporučujeme si zvolit dolar z důvodu, že většina burz také udává ceny v dolarech.

Nyní jste si vytvořili portfolio, ale ještě na něj musíte přidat kryptoměny. Klikněte tedy na tlačítko + COIN. Znovu na vás vyskočí tabulka, kde budete muset vyplňovat informace. Tentokrát to jsou ovšem informace o kryptoměně, kterou vlastníte. Do řádku „Type or search for a coin“ napište měnu, kterou chcete přidat. Řádek „amount“ = množství, po vás chce zapsat kolik kryptoměny vlastníte. „Buy price“ znamená kupní cena a můžete zde napsat cenu jedné mince nebo celkovou hodnotu, za které jste všechny mince koupili. To můžete změnit v kolonce „Price type“, „Per unit“ znamená za jednotku a „total value“ znamená celková cena. Můžete zde ještě nastavit typ měny, za kterou jste mince koupili. Doporučujeme zapisovat nákupy v USD, protože cena Bitcoinu nebo ostatních možných páru velice kolísá a cena by tak byla nepřesná.

Je důležité říci, že stránka při rozdělování jednotek nevyužívá evropských norem a tak jsou tisícovky rozděleny čárkou a desetinné čárky se píší tečkou. Dávejte si na toto pozor, aby nedošlo k chybným zápisům. Při zápisu zde máte také pokročilé „advanced“ možnosti. Tím je myšleno místo, kde je vaše kryptoměna uchována. Nastavení výhodné pro lidi, kteří mají kryptoměny rozdělené na více burzách.

Pokud budete chtít zapsat i prodej musíte kliknout na ikonku „edit or delete“ (tužka v kolečku). Objevila se vám nová záložka „sell“. Podobně jako předtím zde máte na výběr z možností, jako je kolik měny jste prodali a za kolik. Po sepsání těchto údajů klikněte na „SELL“ a ve vašem portfoliu se prodej kryptoměny zapíše.