Binance je jedna z největších burz, které se nyní na trhu s kryptoměnami vyskytují. Na Binance najdete několik nejznámějších kryptoměn a s nimi i ty méně známé. Samozřejmě zde nenajdete všechny, ale i tak je zde skvělý počet kryptoměn. Pokud jste začátečník, bude Binance pro vás nejlepší volbou z několika důvodů. Jedním z nich jsou právě zalistované mince, které zde najdete, a tou druhou jsou funkce, které Binance má, ale na to se podíváme později.

K využívání Binance se budete muset nejdříve zaregistrovat. K registraci můžete použít tento refferal link, který nám pomůže k vytváření dalších návodů a dalších článků.

Po vyplnění těchto údajů bude potřeba, abyste potvrdili svůj email.  V emailu klikněte na tlačítko verify email. Po úspěšném ověření emailu se můžete přihlásit. Doporučujeme, abyste si po registraci aktivovali dvoufázové zabezpečení v podobě Google Authenticatoru. Tím si dále zabezpečíte svůj účet před hackery.

Nyní když jste přihlášení, můžete využívat několika funkcí, která vám Binance nabízí.

 

Ve vašem účtu si můžete nastavit informace jako je heslo, email, zabezpečení. Pokud používáte mobilní aplikace, můžete si zde také nastavit API klíče, která vám umožní přístup i z jiných programů.

Ze záložky „funds“ se můžete dostat dále na balance, deposit, withdrawal a transaction history. V Balance najdete kryptoměny, které vlastníte. Deposit je pro případy, že potřebujete získat svojí adresu kryptoměny. Withdrawal slouží k odesílání kryptoměn, u Binance při odesílání budete muset transakci ještě potvrdit emailem, tak si na to raději dávejte pozor. Transaction history je samozřejmě historie transakcí.

A konečně poslední záložka, která vás jako investora nebo obchodníka bude zajímat je „Exchange“, kde můžete obchodovat s kryptoměnami. Máte na vybrání mezi 2mi možnostmi, basic (základní) a advanced (pokročilou) verzí. ze začátku pro vás bude pohodlnější zřejmě základní verze.

V základní verzi můžete vidět rozpoložení, které je na fotce níže ukázáno. Order book znamená kniha objednávek a všechny nákupy i prodeje jsou zde zapsány. Napravo můžete vidět tabulku s několika záložkami a vyhledávačem. V této tabulce si vybíráte kryptoměny s kterými chcete obchodovat. Je ovšem potřeba zapisovat zkratky kryptoměn, které si najdete na Coinmarketcapu, pokud si jimi nejste jistí.

Binance vám také nabízí 3 způsoby, jakým můžete obchodovat. Základní možností je Limit order, který slouží jako jednoduchý zápis vašeho požadavku. Zadáte částku, za kterou si chcete kryptoměnu koupit a také kolik jí chcete koupit. problém s tímto způsobe je, že někdy ceny stoupají nebo padají tak rychle, že se vaše nabídka ani nestihne zapsat do order booku.

Druhou možností je Market order. Tento druh obchodu po vás chce zadat pouze kolik kryptoměny chcete koupit a cenu si určí systém sám podle aktuální nabídky. Pokud jste ovšem někdo, kdo má rád kontrolu nad svými obchody, budete zřejmě nadšeni z možnosti využití Stop – limitu. Pi využití této možnosti nejprve nastavíte částku, při které se vaše objednávka zapíše do order booku a po té částku, za kterou budete prodávat. Tím je vyšší šance, že vaše objednávka proběhne v pořádku. Existuje několik strategií k tomu, jak správně využít stop-lossů k maximalizování zisků a minimalizaci ztrát. Tyto možnosti do hloubky probíráme v kurzu.

Tím je u konce náš návod pro Binance, jak vidíte, nejedná se o nic příliš složitého. Binance se liší od několika burz tím, že má stop-lossy, které vám v kryptoměnách velice pomohou, jelikož nemusíte být neustále u počítače a hlídat ceny.